História - TRICKSTERS Bratislava lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame
KlubHistória
tlačiť pošli link priateľovi

Históriavznik klubu Už v roku 2002 začali priaznivci lakrosu na Slovensku pod vedením Marka Lichtera napĺňať sen o rozvoji tohto športu u nás. Bol to však až rok 2003, kedy vznikol prvý lakrosový klub na Slovensku. Bol to práve náš klub, pod názvom Tricksters Bratislava (v súčasnosti Tricksters Lacrosse Team). Jeho zakladateľmi boli Mark a Tomáš Lichtnerovci.

Lakros začínal v skromných podmienkach s minimom výstroje hádzaním si lakrosovej loptičky o stenu a postupným získavaním skúseností. V novembri 2003 sa na futbalovom štadióne TJ Spoje Bratislava zorganizoval priateľský tréningový deň a na záver si prítomní chalani zahrali prvú fieldlakrosovú hru v histórii Slovenska. Do športových súťaží sa Tricksters prihlásili ešte v tom istom roku, keď spoločne s Monarchs Viedeň založili field lakrosovú súťaž - Dunajskú lakrosovú konferenciu.

V rokoch 2003 až 2005 sa Tricksters zúčastňovali boxlakrosovej ligy v Čechách, avšak do bojov o vyššie priečky v kvalitnej súťaži nezasiahli. V roku 2006 Tricksters po prvý raz zvíťazili v DLC (Dunajská lakrosová konferencia), keď stratili body iba v úvodnom zápase sezóny, po remíze s Vienna Cherokees v ktorej kádry v tom čase hrali traja američania. Od roku 2007 sa DLC už nehrala, nakoľko dva najsilnejšie tími Passau a Ljublana sa zo súťaže odhlásili. Napriek tomu Tricksters zaznamenali obrovský úspech aj v roku 2007. Po prvý raz zvíťazili na fieldlakrosovom turnaji Austria open, keď v dramatickom finále zdolali výber Bayernu z Nemecka 4:3. V roku 2008 sa Tricksters v rámci prípravy na ME vo Fínskom Lahti predstavili v Českej field lakrosovej lige (NFLL) a obsadili konečné 4. Miesto.

Od roku 2007 je súčasťou klubu aj ženský tím Tricksters Ladies, ktorý od sezóny 2009 pravidelne nastupuje v zápasoch ženskej ligy v Rakúsku a Čechách. Klub organizuje od roku 2008 mužský lakrosový turnaj Tricksters Lacrosse Cup, ktorým sa snaží propagovať lakros na Slovensku.

Od roku 2009 lakrosový klub Tricksters Bratislava pravidelne nastupuje na ligové zápasy proti najlepším klubom z čiech, nakoľko je súčasťou Národnej box lakrosovej ligy (NBLL), ako aj Národnej field lakrosovej ligy (NFLL).

V roku 2010 stáli Tricksters za vznikom Slovenskej lakrosovej ligy (SLL). Hráči Tricksters Bratislava sa v tom istom roku zúčastnili aj majstrovstiev sveta v lakrose v anglickom Manchestri, kde obsadili historické 17. miesto z 30 účastníkov šampionátu.

Rok 2011 bol opäť jedným z tých úspešných, veď mužský tím zvíťazil znova v SLL, obhájil víťazstvo na domácom turnaji Tricksters cup a porazil americký tím vo finále na Austrian open. Po štyroch rokoch tak opäť dvíhali Tricksteri víťazný pohár nad hlavu.

Rok 2012 bol rokom reprezentačným a výber pre majstrovstvá Európy, tvorili opäť iba hráči Bratislava Tricksters. Tímu sa podarilo obhájiť umiestnenie z predchádzajúcich ME v Lahti, kedy reprezentácia skončila na 12. mieste.

Hlavným cieľom klubu v najbližších rokoch je zastabilizovať káder a sústrediť sa na výchovu mladých hráčov na vlastnom ihrisku.

KLUBOVÉ USPECHY

2019 Víťazi Ostrava Pitbulls cup (DLL)

2019 Víťazi Dunajskej Lakrosovej Ligy (DLL)

2019 Víťazi Austrian Lacrosse Open

2017 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

2016 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

2015 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

2014 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

2014 Víťazi New Years Cup

2013 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

2013 Víťazi Silesia Cup

2012 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

2011 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

2011 Víťazi Austrian open

2011 Víťazi Tricksters cup

2010 Víťazi Slovenskej lakrosovej ligy (SLL)

cena 2010 Víťaz Silesia Cup – FIELD LAKROS
S omladeným tímom a po väčšej odmlke spravili Tricksters opäť raz historický zápis, keď si dva mesiace pred MS v Manchestri spravili chuť s víťazstvom na prvom ročníku medzinárodného turnaja v Poľsku.

cena 2007 Víťaz Austria Open – FIELD LAKROS
V tomto roku Tricksters zaznamenali obrovský úspech, keď po prvý raz zvíťazili na kvalitne obsadenom turnaji Austria Open, kde v dramatickom finále zdolali výber Bayernu z Nemecka 4:3.

cena 2007 Jimi Dlouhý Cup / Memoriál Aleša Hřebešského – BOX LAKROS
Konečné deviate miesto na 14. ročníku turnaja, ktorý sa považuje za najkvalitnejší boxlakrosový turnaj v Európe znamenal obrovský úspech. Tricksteri sa po prvý krát dostali do prvej desiatky tímov, medzi ktorými nechýbali mužstvá celkovo z ôsmich krajín sveta.

cena 2006 Víťaz DLC – FIELD LAKROS
Po troch rokoch účinkovania v Dunajskej lakrosovej lige, Tricksters vystúpili na samí vrchol, keď v sezóne nespoznali trpkosť prehry ani v jednom stretnutí a získali 22 bodov z celkových 24.

INDIVIDUÁLNE ÚSPECHY

2008 NFLL Národná field lakrosová liga – FIELD LAKROS
Cenu Českej lakrosovej únie pre najlepšieho strelca získal Tomáš Lichtner. Skvelý individuálny úspech v kvalitnej českej súťaži.

cena Tomáš Lichtner

2007 Jimi Dlouhý Cup / Memoriál Aleša Hřebešského – BOX LAKROS
Pohár pre najužitočnejšieho hráča turnaja získal hráč Petr Tahal. Bol to obrovský úspech a zároveň odmena pre celý tím.

cena Petr Tahal

2007 Austria Open – FIELD LAKROS
Cenu pre najužitočnejšieho hráča turnaja získal Tomáš Lichtner. Najmä zásluhov jeho gólov Tricksteri postúpili do finále turnaja v ktorom porazili výber Nemecka.

cena Tomáš Lichtner

2006 – Austria Open FIELD LAKROS
3. miesto v tabuľke strelcov získal Ondrej Grešo. Týmto výkonom pomohol tímu k celkovému tretiemu miestu na tomto kvalitne obsadenom turnaji.

cena Ondrej Grešo

UMIESTNENIE


SLL 2021
  Z V Vpp P Ppp B
Tricksters Bratislava 3 2 0 1 0 6
DNV Bats 3 2 0 1 0 6
Skalica Chiefs 3 1 1 1 0 5
Zvolen Punishers 3 0 0 2 1 1

TRÉNINGY

STREDA

Muži: 18:00

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa

SOBOTA

Muži: 9:00

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa