Tricksters a lakros - TRICKSTERS Bratislava lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame
Fan zóna Tricksters a lakros
tlačiť pošli link priateľovi

Tricksters a lakros

Zhrnutie Tricksters Cupu 2012

09.07.2013 zdroj: European Lacrosse Magazine

Tricksters Cup je lakrosový turnaj, ktorý sa každoročne koná v Bratislave. Jeho už v poradí tretí ročník sa uskutočnil cez víkend 8–9. Septembra 2012. Tak ako po minulé ročníky aj v tomto roku sa ho zúčastnili tímy zo zahraničia. Tohtoročnými aktérmi boli tímy Viedeň Cherokees (Rakúsko), Budapešť Blackberries (Maďarsko), Prievidza Headhunterz (Slovensko) a domáci tím Tricksters (Slovensko).

Turnaj pozostával z mužskej a zo ženskej časti. V mužskom finále vyzval nečakane tím Prievidza Headhunterz minuloročného víťaza, tím Tricksters. V prekvapivo vyrovnanom finále nakoniec triumfoval domáci tím Tricksters výsledkom 10:8 a trofej nesúca názov klubu mohla aj pre ďalší rok ostať „doma“. V ženskej časti turnaja sa predstavilo viacero začiatočníčok. Budapešť Blackberries sa odvážne usilovali o svoje prvé tímové víťazstvo v histórii klubu.

Najskúsenejší spomedzi tímov, Viedeň Cherokees si prišiel otestovať svojich nováčikov, rovnako ako tím Tricksters, ktorého nové hráčky mali možnosť nazbierať vzácne zápasové skúsenosti. Napriek neskúsenosti v tímoch boli zápasy často napínavé až do poslednej minúty. Hosťujúci tím Cherokees sa ale predsa len ukázal ako skúsenejší a poradil si s tímom Tricksters výsledkami 9:7 a 11:10 v ich prospech.

Víkend priniesol hráčkam mnoho nových skúseností, dal im príležitosť zlepšiť svoju hru, otestovať nové formácie ale v prvom rade bol o zábave. Po prvom kole zápasov hraných v sobotu sa hráčky vybrali na poznávací výlet Starým mestom, ktorý zakončili na párty v centre Bratislavy. V nedeľu boli na programe odvety sobotňajších duelov, v ktorých dievčatá z Viedne potvrdili svoju prevahu a suverénne triumfovali v celom turnaji.

Druhé miesto obsadili hráčky Tricksters a na treťom mieste skončili hráčky tímu Budapešť Blackberries, ktorý je najnovším prírastkom do Európskej lakrosovej rodiny. Veľké poďakovanie patrí rozhodcom Steph Migchelsen, Nicole Kuntzel a Therese Kuglitsch, ktorí prispeli k úspešnému priebehu turnaja.

V závere treba dodať, že turnaj bol skvelou príležitosťou zahrať si a načerpať nové skúsenosti v súťažnej no veľmi priateľskej atmosfére priamo v srdci Európy. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie so všetkými účastníkmi a dúfame, že sa k ním budú pridávať aj mnohí ďalší.

UMIESTNENIE


DLL 2020
  Z V Vpp P Ppp B
Graz Gladiators 0 0 0 0 0 0
Olimpija Ljublana 0 0 0 0 0 0
Vienna Monarchs 0 0 0 0 0 0
Tricksters Bratislava 0 0 0 0 0 0
Zagreb Bulldogs 0 0 0 0 0 0

TRÉNINGY

ŠTVRTOK

Muži: 17:45

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa