Tricksters a lakros - TRICKSTERS Bratislava lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame
Fan zóna Tricksters a lakros
tlačiť pošli link priateľovi

Tricksters a lakros

Lakros sa u nás prebúdza k životu

02.02.2004 zdroj: Sme

Takmer rok prešiel odvtedy čo sa v areály netradičných športov na Nevädzovej ulici uskutočnila vôbec prvá oficiálna slovenská prezentácia u nás stále neobjaveného športu lakros. Do Bratislavy vtedy pricestovali hráči českého Radotína, ktorí predviedli ukážky tréningu, streľby na bránku, ale aj samotnej hry.

„Od tej doby sa nám podarilo vytvoriť relatívne stabilný deväť členný tím z Bratislavy, študentov i pracujúcich, najmladšieho máme šestnásť ročného hráča. Takmer všetci sa voľakedy venovali športu. Posledný štvrťrok sa stretávame pravidelne v telocvični na Račianskej ulici, v marci sa už chystáme trénovať vonku, našim centrom bude hokejbalové ihrisko na Nevädzovej ulici“, hovorí propagátor tohto športu u nás Mark Lichtner.

V uplynulých dňoch absolvovali hráči pod hlavičkou Tricksters lacrosse team historicky prvý výjazd do zahraničia. V rámci majstrovstiev rakúska v pozemnom hokeji, nastúpili na ukážkový zápas proti Vienna Monarchs. „Mali sme trocha problém zohnať zodpovedajúci výstroj, lebo sme hrali boxlakros, ktorý sa svojou tvrdosťou podobá hokeju. Napokon sme ani neboli úplne vyzbrojení. Prehrali sme len 2:3, takže to nebola vôbec zlá medzinárodná premiéra“.

Bratislavské a Viedenské mužstvo sú zakladajúcimi členmi Dunajskej lakrosovej konferencie, v rámci ktorej sa budú hráči pravidelne stretávať v oboch mestách a budú si pozývať družstvá z iných krajín. Mal by to byť dobrý základ pre budúcu pravidelnú súťaž. Všetci ktorí si chcú tento šport vyskúšať sa môžu kedykoľvek prihlásiť.

UMIESTNENIE


DLL 2020
  Z V Vpp P Ppp B
Graz Gladiators 0 0 0 0 0 0
Olimpija Ljublana 0 0 0 0 0 0
Vienna Monarchs 0 0 0 0 0 0
Tricksters Bratislava 0 0 0 0 0 0
Zagreb Bulldogs 0 0 0 0 0 0

TRÉNINGY

ŠTVRTOK

Muži: 17:45

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa