Tricksters a lakros - TRICKSTERS Bratislava lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame
Fan zóna Tricksters a lakros
tlačiť pošli link priateľovi

Tricksters a lakros

Boj v klietke

01.05.2005 zdroj: European lacrosse magazine

Bol to jeden z tých bláznivých aprílových dní. Iste, prečo si nezahrať box lakros. Tu v Bratislave, hlavnom meste Slovenska, sa všetko udialo, keď sa odohrali zápasy východnej divízie box lakrosovej ligy. Tricksters Lacrosse team z Bratislavy organizoval kolo na ktorom sa zúčastnili lakrosové kluby z Pardubíc a Kroměřížu. Tieto kluby hrali proti sebe aj v minulej sezóne keď sa víťazom stali hráči z Pardubíc.

Miesto konania tejto udalosti bolo predmestie Bratislavy, jedno z hokejbalových ihrísk, ktoré vyzeralo skôr ako klietka ako hracia plocha. Mantineli boli vo výške ramien a všade boli grafity primínajúce miestne gangy. To ako tieto kluby medzi sebou bojujú, nebolo ďaleko od skutočnej bitky v klietke. Našťastie, bol na zápase prítomný skúsený rozhodca Laďa Baran, z Českej republiky, ktorý držal opraty zápasu v rámci pravidiel box lakrosu. Najskôr proti sebe nastúpili hráči LC Pardubice a lakrosového klubu Kroměříž, ktorý priniesol do Bratislavy iba osem hráčov. Hra bola tvrdá a hráči Kroměřížu so mnou budú súhlasiť, ak poviem, že hrať v ôsmich je veľmi ťažké. Konečné skóre 10:7 pre LC Pardubice.

Ďalším zápasom bol súboj domácich Tricksters proti LC Pardubice. Tricksters v zime poriadne zamakali, aby súperov čo najviac potrápili. Od začiatku hry sa hralo v raketovom tempe. LC Pardubice sa do súpera poriadne postili a vyzeralo to, že Tricksteri to vzadu nemôžu dlho vydržať bez inkasovaného gólu. Po prvých góloch Pardubíc sa Tricksters vrátili do hry troma gólmi za asi 2 minúty. Myslím, že to je presne to, čo robí lacrosse tak vzrušujúci. Nie je rozhodnuté až kým nie je úplný koniec. Nakoniec sa však viac skúseností prejavilo na strane Pardubíc, ktoré zvíťazili 15:11.

V poslednom zápase hracieho dňa nastúpil Tricksters lacrosse team proti LK Kroměříž. Vyčerpaní Tricksteri si siahali až na dno síl a 7 minút pred koncom viedli 5:4, no napokon sa z víťazstva tešil Kroměříž v pomere 5:7. Hrací deň bol na konci, slnko zapadlo za obzor a hráči opálený od tvárových mriežok sa pobrali domov.

UMIESTNENIE


DLL 2020
  Z V Vpp P Ppp B
Graz Gladiators 0 0 0 0 0 0
Olimpija Ljublana 0 0 0 0 0 0
Vienna Monarchs 0 0 0 0 0 0
Tricksters Bratislava 0 0 0 0 0 0
Zagreb Bulldogs 0 0 0 0 0 0

TRÉNINGY

ŠTVRTOK

Muži: 17:45

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa