Tricksters a lakros - TRICKSTERS Bratislava lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame
Fan zóna Tricksters a lakros
tlačiť pošli link priateľovi

Tricksters a lakros

Rozhodcovský kemp v Bratislave

01.05.2005 zdroj: European lacrosse magazine

Rozhodcovský kemp dal dokopy zebry v uliciach Bratislavy. Takýto rozhodcovský kemp sa v našom meste konal po prvý raz v histórii. Každý z nás, kto tam bol to robil pre seba a možno si stále neuvedomujeme čo to znamená.

Cez víkend 26. a 27. Februára 2005 po prvýkrát na slovenskej pôde, Tricksters Lacrosse Team z Bratislavy usporiadal rozhodcovský kemp. Myšlienka takejto rozhodcovskej kliniky vznikla v priebehu prvej sezóny Danube Lacrosse Conference (DLC), na základe dohody vedúcich jednotlivých klubov, najmä však Marka Lichtnera a Chrisa Mistelbauera.

Dôvody boli zrejmé: Potrebovali sme rozhodcov! Kde by sme ich mali nájsť ak nie práve medzi nami, veď väčšina z nás pozná pravidlá tejto hry iba veľmi málo. Pravé to bol dôvod, naučiť sa viac o tejto hre a stať sa rozhodcom.

Vďaka bohu niekto poznal niekoho, kto má na starosti rozhodcov v Európe. Graham Lester, David Vortel, a Andreas Rossband merali cestu na Slovensko, aby šírili informácie o tomto športe. Tak sa uskutočnil rozhodcovský kemp v Bratislave. Všetko to začalo malým stretnutím v krčme, v piatok večer, kde sa VIP osoby Chris, Mark, Graham, David stretli a prebrali zopár vecí ktoré ako rozhodca potrebujete vedieť. Bol to však iba test toho čo malo prísť. Sobota začala rýchlym skokom do témy. Ľudia sa snažili pýtať otázky ktoré ich zaujímali, ale hej, ide sa predsa podľa knihy, povedal Grahem. Takže sme si prešli základné veci, ktoré sa dejú najčastejšie a po obede sme sa presunuli do telocvične. Simulovali sme niektoré situácia a názorne sme si ukázali ako reagovať. Pretože sme boli všetci oblečení do výstroje, nemohli sme povedať nie malému simulovanému zápasu medzi Tricksters a Monarchs. Zanedlho už dvaja hráči dostali prvé tresty, čo bola pekná demonštrácia toho, čo sme sa naučili.

Ako správny lakrosáci, sme nemohli povedať nie večernému posedeniu v krčme. Dozvedeli sme sa čo je to ilegal bodycheck, príliš veľká hrubosť a naučili sme sa rozhodcovskú pieseň Sweet Chariot.

Okrem anglického jazyka sa používala aj slovenčina, čeština a nemčina a všetci sme sa zhodli že nám tu chýba už iba maďarčina a slovinčina. Každý kto to videl si musel povedať wow, tak toto je to, ako sa rozpráva v tejto časti Európy.

Nedeľa bola pomerne ťažká po sobotnom putovaní mestom no Grahama nemôžete vôbec zastaviť. Mal opäť tie svoje chutné poznámky. Na záver sme si všetko zhrnuli a a zhodli sme sa že takýto rozhodcovský kemp by bolo dobré opakovať každý rok. Bola to skvelá akcia, ktorá dala niekoľko lakrosových nadšencov do hromady a ukázala na priateľstvo ktoré existuje medzi lakrosákmi v celej Európe a svete.

UMIESTNENIE


DLL 2020
  Z V Vpp P Ppp B
Graz Gladiators 0 0 0 0 0 0
Olimpija Ljublana 0 0 0 0 0 0
Vienna Monarchs 0 0 0 0 0 0
Tricksters Bratislava 0 0 0 0 0 0
Zagreb Bulldogs 0 0 0 0 0 0

TRÉNINGY

ŠTVRTOK

Muži: 17:45

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa