Tricksters a lakros - TRICKSTERS Bratislava lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame
Fan zóna Tricksters a lakros
tlačiť pošli link priateľovi

Tricksters a lakros

Lakrosová kolekcia Gant

08.10.2010 zdroj: GANT

GANT by MICHAEL BASTIAN

Michael Bastian povedal, „Na jednom z letov som narazil na článok o lakrose a keď som vystúpil z lietadla, vedel som, že som našiel inšpiráciu pre našu prvú spoluprácu. Lakros ma fascinuje a naviac sa mi páči, že tento americký šport nieje vo svete príliš známy."

V kolekcii sa prelínajú športové a zakázkové prvky, bohaté dedičstvo značky GANT sa kombinuje s opraným efektom americkej klasiky povýšenej na formálnejšie oblečenie, ktoré Michaela Bastiana preslávilo. Široká škála tkaných klasických košieľ a košieľ s veľa vreckami z oxfordské tkaniny, popelínu či flanelu dopĺňajú vypasované vyšívané menčestráky, potrhané džínsy a nohavice chinos. Medzi športovejšími kusmi nájdete rugby košele so šnurovaním, piké polo košele, trička s potlačou alebo aj slnečné okuliare a doplnky, ktoré dotvárajú životní štýl športovo založeného muža.

Michael Bastian pokračuje: „Svoju verziu muža podľa GANTa vidím ako svojho mladšieho brata. Je ležérnejší a trochu športový, ale s moderným nábojom, ktorý je prístupný a rafinovaný."

GANT Slovakia je hrdý na spoluprácu so slovenským lakrosovým tímom Tricksters.

LAKROS – „Rýchlejší ako futbal, tvrdší ako hokej". Kedysi olympijský šport dnes prežíva svoju renesanciu a v severnej Amerike je najrýchlejšie expandujúcim kolektívnym športom. Lakros sa hral už v predkolumbovskej Amerike. Za svoj názov vďačí jezuitskému misionárovi Jeanovi de Brebeaf. Kvôli podobnosti lakrosu so starou francúzskou palicovou hrou ho francúzsky misionár nazval „La crosse".

Kedysi proti sebe v zápasoch trvajúcich aj niekoľko dní stáli celé kmene a keďže šport považovali za prípravu na boj, niet divu, že v jazyku irokézov sa lakros dodnes volá „malý brat vojny – bagataway". Asi každý by vedel nájsť spojitosť medzi menami Wayne Gretzky, Paul Coffey, Joe Sakic, Brendan Shanahan, Paul Kariya, Jeremy Roenick, Joe Nieuwendyk, Adam Foote, či Doug Gilmour. Samozrejme, menovaní sú výrazné postavy zámorskej NHL, no okrem hokeja ich spája ešte jedna vášeň – lakros. Všetci sú totiž vynikajúcimi hráčmi lakrosu. Práve pri ňom získavali zručností, ktoré neskôr využili na klziskách NHL a na medzinárodnom fóre.

Od roku 2003 pôsobí aj u nás prvý lakrosový klub TRICKSTERS, ktorého ciele sú jasne stanovené: získavať pre lakros nových priaznivcov a aktívnych hráčov, pripravovať hráčov pre slovenskú reprezentáciu a rozvíjať mládežnícky lakros. Klub počas svojej krátkej histórie zaznamenal aj prvé medzinárodné úspechy.

UMIESTNENIE


DLL 2020
  Z V Vpp P Ppp B
Graz Gladiators 0 0 0 0 0 0
Olimpija Ljublana 0 0 0 0 0 0
Vienna Monarchs 0 0 0 0 0 0
Tricksters Bratislava 0 0 0 0 0 0
Zagreb Bulldogs 0 0 0 0 0 0

TRÉNINGY

ŠTVRTOK

Muži: 17:45

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa