Tricksters a lakros - TRICKSTERS Bratislava lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame
Fan zóna Tricksters a lakros
tlačiť pošli link priateľovi

Tricksters a lakros

Diskusie o lakrosovo-hokejovom dvojzápase na Slovensku

31.05.2011 zdroj: ILINDOOR.COM

Delegácia popredného hokejového tímu na Slovensku sa stretla s činiteľmi kanadského lakrosového tímu, aby naplánovali lakrosovo-hokejový dvojzápas na jeseň v Bratislave.

„Cieľom bude ukážka halového lakrosu a predstavenie tejto hry hokejovej komunite na Slovensku“, povedal po piatkovom stretnutí generálny manažér kanadského národného tímu Johnny Mouradian. „V Kanade máme perfektný model rozvoja halového lakrosu v hokejových krajinách.“

„Majú štadióny, kde sa odstráni ľad, tak ako v Kanade a páči sa im myšlienka, že mladí hokejisti na Slovensku by mali možnosť hrať halový lakros a tým rozvíjať svoju zručnosť.

Medzinárodná lakrosová federácia vybrala Českú republiku ako hosťujúcu krajinu pre Majstrovstvá sveta v halovom lakrose pre rok 2011, ktoré mali osem účastníkov a vyvrcholili v sobotu so zámerom rozšíriť tento šport v Európe. Predošlé dva šampionáty boli v Kanade.

Mouradian a hlavný šéf kanadského národného tímu Dean French sa v piatok stretli s marketingovým riaditeľom HC Slovan Bratislava Milanom Vajdom, reklamným riaditeľom hokejového tímu Rastislavom Maršálekom a Pavlom Kopernickým, ktorý manažuje slovenský lakrosový tím Tricksters.

Slovan Bratislava je popredný hokejový tím na Slovensku hrajúci na štadióne použitom pre nedávne majstrovstvá sveta v hokeji. Jeho motto je „Slovan – viac ako hokej“ a aktívne hľadá rozšírenie tohto, čo prezentuje. Kopernický prišiel z myšlienkou lakrosovo-hokejového zápasu za predstaviteľmi Slovana, ktorí ho privítali.

„Chceme vytvoriť špeciálne stretnutie propagujúce lakros a hokej dokopy“, povedal Kopernický. „Potrebujeme zaujať viac hráčov, preto potrebujeme na Slovensku propagovať tento šport. Na Slovensku veľa ľudí nevie, že lakros je v Kanade národným športom, tak ako hokej. Dvaja alebo traja vrcholoví hráči by rozšírili slovenskú súpisku pre exhibíciu. Český tím, by bol na strane súpera.

„Ďalším krokom je sadnúť si, keď bude kompletný program hokejovej ligy, vybrať nedeľný zápas kedy sa spojíme a mať niekoľko našich reprezentantov, ktorí sa pripoja k slovenskému tímu“, povedal Mouradian.

Brankár kanadského tímu Matt Vinc zo St. Catharines sa nevie dočkať svojej účasti. Jeho otec sa narodil na Slovensku.

HC Slovan bol predtým domácim tímom Mariána, Petra a Antona Štastného a tiež Václava Nedomanského.

Mouradian dúfa, že zaradí aj nejakého hráča z NHL, ktorý hral lakros do lakrosovo-hokejového dvojzápasu v Bratislave.

UMIESTNENIE


DLL 2020
  Z V Vpp P Ppp B
Graz Gladiators 0 0 0 0 0 0
Olimpija Ljublana 0 0 0 0 0 0
Vienna Monarchs 0 0 0 0 0 0
Tricksters Bratislava 0 0 0 0 0 0
Zagreb Bulldogs 0 0 0 0 0 0

TRÉNINGY

ŠTVRTOK

Muži: 17:45

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa