Víťazstvo na turnaji našim tesne uniklo - TRICKSTERS lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Víťazstvo na turnaji našim tesne uniklo

Víťazstvo na turnaji našim tesne uniklo

Počas predchádzajúceho víkendu sa v hlavnom meste Maďarska Budapešti konal každoročný lakrosový turnaj New Years cup, na ktorom nemohli chýbať ani naši chlapci. Tento tok sa turnaj uskutočnil na inom mieste ako tradične a to z prozaického dôvodu. Majiteľ ihriska na pôvodnom mieste si neželal aby sa tam hral lakros. Škoda…

Tricksteri mali už tradičných turnajových súperov, akoby sa s rozlosovaním skupín organizátori ani nezaoberali. Stretli sa tak opäť s 3 rovnakými tímami ako tomu bolo minulý rok. Staronovým účastníkom v našej skupine boli České Malešice a práve tento súper sa postavil proti Tricksterom hneď na úvod turnaja.

Tricksteri išli napokon na turnaj v celkom zaujímavej zostave. Chýbali ostrieľaní reprezentanti, naopak v kádri sa predstavili už aj dvaja nováčikovia, ktorí začali hrať lakros len pred pár týždňami. Zápas bol od začiatku dosť vyrovnaný a úvodný gól strelil súper, potom sa však rozbehla oranžová raketa a šnúrov 5 gólov otočili stretnutie. V druhej polovici súper korigoval 3 zlepenými gólmi, no naši si vybrali time out, ukľudnili sa a opäť strelili góly ktoré boli rozhodujúce. V závere už Malešice prehru neodvrátili a Tricksteri si zaknihovali prekvapujúco prvú výhru na turnaji.

V druhom zápase už na našich borcov čakal najťažší súper, minuloročný finalista a víťaz posledných ročníkov, švajčiarsky klub Olten Saints. V prvej polovici naši hrali dobre a aj napriek tomu, že prehrávali 2:0, podarilo sa im do polčasu vyrovnať. Svoj premiérový gól v Tricksters drese strelil Veleg. V druhom polčase však súper zvýšil náskok a našim chlapcom sa už nepodarilo odpovedať, napokon tak Švajčiarom podľahli 8:2.

Tretí zápas turnaja postavil proti sebe dvoch účastníkov Dunajskej Lakrosovej Ligy, Tricksters Bratislava a Graz Gladiators. Tento zápas bol jednoznačnou záležitosťou Tricksterov, aj keď súper bol v lepšej zostave ako v ligových kolách. Nič menej Tricksters zvíťazili 7:3.

Nedeľný program turnaja začali naši chlapci posledným zápasom skupiny proti Ruským Hero City a bolo sa na čo pozerať, veď išlo o druhé miesto v tabuľke. Zápas sa lepšie vyvíjal pre našich, no v druhej polovici svojimi chybami Tricksteri stratili náskok a dobre hrajúci súper otočil skóre. Naši chlapci sa však nevzdali a dokázali vyrovnať. 12 sekúnd pred koncom zápasu, hrali naši chlapci ešte v oslabení, no aj keď sa súperovi podarilo streliť gól, ten padol až po konečnom hvizde rozhodcu. Konečné skóre tak zostalo nezmenené 8:8. Tricksteri sa tak tešili z druhého miesta v tabuľke a v boji o bronzovú medailu ich čakal už tradičný súper Viedenskí Monarchovia.

V tomto zápase sa naplno prejavila na našich chlapcoch únava z celého turnaja a aj keď sa im podarilo polovicu zápasu držať krok so súperom, ten napokon jednoznačne triumfoval a zvíťazil 13:5. Výsledok bol jednoznačný aj preto, že naši hráči frustrovaní výkonom hlavných arbitrov nedokázali kontrolovať emócie a viac vysedávali na lavici hanby ako by sa snažili dať gól. Napriek snahe a bojovnosti, ktorú našim chlapcom nemožno uprieť musia ešte popracovať na viacerých veciach a zlepšiť sa nie len individuálne ale aj kolektívne.

Tento turnaj nám však naznačil, kto si zaslúži nosiť dres najslávnejšieho lakrosového klubu na Slovensku a pripravil našich chlapcov na boje v ďalšej fáze sezóny.

Ak máš chuť skúsiť lakros aj ty, pridaj sa k nám. #HrajLacrosse

lakrosovy klub tricksters bratislava hlada hracov

UMIESTNENIE


DLL 2020
  Z V Vpp P Ppp B
Graz Gladiators 0 0 0 0 0 0
Olimpija Ljublana 0 0 0 0 0 0
Vienna Monarchs 0 0 0 0 0 0
Tricksters Bratislava 0 0 0 0 0 0
Zagreb Bulldogs 0 0 0 0 0 0

TRÉNINGY

ŠTVRTOK

Muži: 17:45

Lakrosový tréning Tomášikova 2, Bratislava mapa