Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Vydarený vstup do lakrosového roku 2019

Bratislavský lakrosový klub Tricksters, začal rok 2019 úspešne. Na kvalitne obsadenom turnaji v Budapešti New Year’s cup, ktorý sa hral 12 a 13. januáara, obsadil náš tím výborné tretie miesto, keď zvíťazil v štyroch stretnutiach a prehru si zaknihoval iba s finalistom švajčiarskym výberom Olten Saints.

V sobotu sa Tricksteri stretli v prvom zápase skupinovej fázy s tímom Olten Saints (SWI) a podľahli mu po dobrom výkone o tri góly, 6:9. Naši hráči doplatili predovšetkým na nezvládnutú prvú polovicu zápasu, kedy hráči akoby boli ešte mentálne na ceste a nesústredili sa na výkon v zápase. To kvalitný súper využil a aj napriek snahe o zníženie náskoku v druhom polčase Tricksteri prehrali.

Druhým sobotným súperom našich chlapcov v skupine bol poľský výber Cebulax. Trickster celý zápas udávali tempo a viedli už 6:3, no súperovi sa podarilo v závere vyrovnať a zápas išiel do predĺženia, ktoré sa hralo na rýchlu smrť iba 2 minúty. Oranžovo čierni súpera z Poľska zatvorili v ich obrannom pásme a po sérií viacerých strieľ sa napokon loptička dostala za chrbát brankára Cebulaxu. Tricksteri tak zvíťazili nad poľským tímom 7:6.

Nedeľu odštartovali naši hráči ostro, súperom z Ruskej federácie, ktorý bol poskladaný z hráčov Ruska, USA, Bulharska, Českej republiky. Zápas to bol opäť dosť vyrovnaný no napriek tomu si Tricksteri so súperom poradili a zvíťazili opäť o jeden gól 5:4.

Posledný zápas skupiny proti rakúskemu Grazu, znamenal, že ak naši zvíťazia a v zápase medzi Olten Saints a Cebulax zvíťazia Švajčiari, obsadia Tricksteri druhé miesto v skupine a hrať budú o konečné tretie miesto na turnaji. Slováci svoju úlohu favorita zvládli a v druhej polovici zápasu sa na ihrisko dostali aj nováčikovia, ktorí okúsili rýchlosť a tvrdosť medzinárodného lakrosu na vlastnej koži. Súperovi sa síce podarilo troma gólmi znížiť jasný náskok oranžových, no Tricksters si víťazstvo postrážili a zvíťazili 8:6.

Zaujímavý bol však priebeh zápasu medzi Olten Saints a Cebulaxom. V prvej polovici jasne dominovali Švajčiari, ktorí skórovali snáď z každej akcie. V druhej časti hry však Poliaci, hru otočili a dokonca sa im podarilo doviesť zápas do predĺženia. V prípade ich víťazstva by sa mohlo dokonca stať, že naši chlapci by nehrali ani o medaily, pretože systém turnaja, je úplne iný ako v štandardnej ligovej súťaži. Napokon však víťazný gól v predĺžení strelili Saints a to znamenalo, že o tretie miesto na turnaji sa mali stretnúť Tricksters Bratislava, proti rivalovi z Viedne, Monarchs.

Zápas o tretie miesto bol očakávane vyrovnaný. Do vedenia išli naši chlapci, no potom opraty zápasu prebrali Monarchs a vypracovali si dokonca trojgólový náskok. Do druhého polčasu sa tak išlo za stavu 3:6 v prospech Monarchs. Tricksteri sa však nevzdali, cez prestávku sa skoncentrolovali a začali hrať to, čo slávilo úspech v predchádzajúcich zápasoch. Postupne znížovali náskok súpera a napokon zápas otočili vo svoj prospech 7:6. Záver zápasu, bol ako vystrihnutý z amerikého filmu, so šťastným koncom pre Tricksters. Viedenčanom najprv nebol uznaný gól pre offside, následne ani pre postavenie hráča v bránkovisku. Z protiútoku sa Tricksterom podarilo dostať do vedenia na 7:6 a to do konca zápasu zostávali ešte 2 minúty. V závere sa súper spolu s hvizdom rozhodcu podarilo vyrovnať, no keďže strela prešla bránkovou čiarou až po uplynutí riadneho času, z víťazstva sa tešili Tricksteri. Neuveriteľný zápas, skvelý turnaj a veľa priateľov ktorí hrali proti Tricksters, no napriek tomu, sa spolu hráči spolu bavili a zabávali. Niečo nevídané v našich končinách, no úplne normálne v lakrosovom svete, ktorý je veľký a krásny.