Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Séria prehier je minulosťou

V sobotu odohrali Tricksteri ďalší zo zápasov Národnej field lakrosovej ligy (NFLL). Tento raz naši chlapci cestovali do Viedne, kde sa postavili zoči voči Poľskému majstrovi Kosynierzy Wroclaw. Tricksteri mali súperovi, čo vracať, veď v prvom vzájomnom zápase Wroclaw porazila Tricksterov 11:4. Tento raz to však boli iné tímy a aj úplne iný zápas.

Tricksteri sa ujali vedenia vyhrávali už 2:0, následne sa k slovu dostali aj poliaci a znížili. Po prvej štvrtine bol stav 3:2 pre našich chlapcov. Druhú štvrtinu vyhrali pre zmenu Kosynierzy, keď sa im podarilo otočiť skóre a dostať sa o gól do vedenia. Po polovico zápasu tak už Tricksteri prehrávali 5:6. Tretia štvrtina však všetko zmenila. Zranenie Mateja Kuzmickeho, akoby našich naštartovala a šnúrou siedmich gólov za sebou otočili skóre, keď na vhadzovaní dominoval Severský a z následných útokov „demoval“ súpera Kramár.

V tom čase sa zdalo sa že zápas už naši chlapci dovedú do víťazného konca. Opak však bol pravdou a zápas bol až do posledných sekúnd neskutočne dramatický. Hlavne posledných 10 minút zápasu, sa Kosynierzy zmobilizovali a s našimi lakrosákmi to vôbec nevyzeralo dobre. Posledné 3 minúty zápasu hrali naši chlapci dokonca v oslabení o 2 resp. 3 hráčov a poliaci sa dotiahli na rozdiel iba jedného gólu. Na viac sa im však aj napriek presilovej hre nezostal čas.

Hráči zápasu:

Kramár 8+0 Lichtner 2+3 Severský 1+3 Furesz 2+2

Zápas tak skončil víťazne pre lakrosový klub Trickters Bratislava v pomere 13:12 (3:2, 2:4, 5:1, 3:5) a tento víťazný zápas je skvelou pozvánkou na ukončenie lakrosovej sezóny, kedy sa 20 a 21. októbra bude v Bratislave konať posledné kolo NFLL.