Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Tri lakrosové dni v Prahe

Od piatka 22. júna do nedele 24. júna sa v Prahe konal 21. ročník medzinárodného turnaja Prague cup. Aj tento rok sa ho zúčastnil lakrosový klub z Bratislavy, Tricksters vďaka sponzorskej pomoci firmy Stefe, za čo veľmi pekne ďakujeme.

Slováci, sa turnaja zúčastnili po tretí raz v histórii a v konkurencii Českej reprezentácie, minuloročného víťaza London Lions a Rakúskej reprezentácie obsadili konečné 4. miesto.

V prvom zápase na turnaji, nastúpili naši chlapci proti súperovi z Anglicka, ktorý jasne dominoval a zvíťazil v pomere 16:1. Tricksteri, smerom dopredu neukázali takmer nič, aj pre to, že súperova obrana bola skutočne na veľmi dobrej úrovni.

Druhý zápas na turnaji, bol súbojom medzi domácimi Čechmi a Slovákmi. Česko sa od začiatku dostalo do vedenia a zdalo sa, že zápas bude mať rovnaký priebeh ako ten s Anglickom. Slováci sa však naštartovali, vyrovnali hru a v závere dokonca mohli zápas poslať do predĺženia. Svoje šance však nepremenili a tak súper z poza rieky Moravy zvíťazil tesne 9:8.

Tretím súperom našich chlapcov na turnaji bola Rakúska reprezentácia, ktorá nezostala nič dlžná svojmu nemeckému pôvodu. Vysoká organizácia hry, ako aj kvalita v útoku a obrane znamenala, že naši chlapci si vypracovali iba málo šancí a prípadne strely končili na brankároch Rakúska. Aj tretí zápas na turnaji tak Slováci prehrali, tento raz 11:3.

Tri prehry znamenali štvrté miesto v tabuľke a istotu, že sa v semifinále Tricksteri stretnú s najlepším tímom turnaja. Tým sa po základnej časti stalo napokon Česko, ktoré si v predĺžení poradilo s Anglickom a tak sa opakoval zaujímavý duel, ktorý mohol preniesť prekvapenie.

Slováci tento raz začali zápas lepšie a otvorili skóre. To však akoby zobudilo práve českého leva a zápas otočil vo svoj prospech. Slováci sa vrátili do zápasu až v štvrtej štvrtine, kedy už bolo o zápase v podstate rozhodnuté a tak semifinálový duel prehrali 15:6. Prehra znamenala, že naši chlapci nastúpili na zápas o tretie miesto proti Rakúsku, ktoré prehralo v semifinále proti Londínu.

V zápase o 3 miesto, to dlho vyzeralo na vyrovnaný priebeh. Tricksteri však svoje šance na otvorenie skóre nevyužili a naopak svojou nedisciplinova­nosťou ponúkli šancu súperovi, ktorý trestal. Tricksters tak prehrali aj svoj piaty duel na turnaji a obsadili konečné 4. miesto.

Aj napriek tomu nás tieto zápasy posunuli o krok bližšie k nášmu cieľu. Mnohí hráči získali cenné skúsenosti na najvyššej úrovni a zistili, že iba tvrdou prácou na sebe sa môžu posúvať vyššie vo svojej lakrosovej kariére.