Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Skvelý zážitok v DLL

Cez víkend sa konalo prvé kolo Dunajskej lakrosovej ligy ktorá nadväzuje na niekdajšiu Dunajskú lakrosovú konferenciu, v ktorej lakrosový klub Tricksters Bratislava začínal svoju púť.

Dunajská lakrosová liga spája tímy z Rakúska (Vienna Monarchs, Graz Gladiators), Maďarska (Budepešť Lax) a Slovenska (Tricksters Bratislava). Tohtoročná edícia má za cieľ predovšetkým spojiť lakrosové kluby ktoré sú blízko seba a odohrať čo najviac kvalitných zápasov, vďaka ktorým sa hráči budú môcť opäť posúvať a rozvíjať.

Prvý zápas Tricksterov proti rakúskym gladiátorom bol od začiatku v znamení oranžových a aj keď súper občas zahrozil, tri štvrtiny boli celkom jednoznačné. Záverečná štvrtina však naznačila, že Tricksteri to nebudú mať vôbec ľahké a v tejto lige sa hrá až do úplného konca. Súper výbornou hrou a rýchlymi gólmi sťahoval jednoznačný náskok našich chlapcov a gólom v poslednej sekunde zápasu dokonca znížil na konečných 8:7 v prospech našich.

V druhom zápase nastúpili proti sebe oba rakúske tímy. Monarchs ktorým majú oveľa viac skúseností diktovali tempo a skóre narastalo. V poslednej štvrtine opäť zabral aj Graz a dokázal streliť aspoň jeden čestný gól, ktorý ale znamenal druhú prehru, tento raz 10:1 z Viedenskými panovníkmi.

V treťom zápase hracieho dňa sa proti sebe postavili dva tímy, ktoré svoje zápasy vyhrali. V prípade Tricksters a Monarchs sa jedná o dlhoročnú rivalitu, dvoch hlavných miest, ležiacich od seba iba 60 km. Ide o rivalitu, ktorá trvá už od založenia oboch klubov v roku 2003, no napriek tomu sú tieto klubu stále výborný priatelia. Panovníkom sa podarilo získať trojgólový náskok a zdalo sa že Tricksteri nedokážu odpovedať. V zapätí však oranžoví zabrali a dokázali vyrovnať na 3:3. V tej chvíli sa oba tímy naťahovali o výsledok a až do stavu 5:5. Monarchom sa podarilo streliť gól na 5:6 a pri záverečnom nápore Tricksterov dokonca aj siedmy gól. Tým pádom získali celý zápas pre seba a z Bratislavy si tak odniesli 6 bodov za dve výhry. Tricksters si pripísali do tabuľky 3 body a Graz tento raz vyšiel na prázdno.

Najbližšie sa kolotoč DLL presunie do Viedne, kde sa už 7. apríla odohrá ďalšia séria zápasov.