Lacrosse Prague Cup 2017 - TRICKSTERS lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Lacrosse Prague Cup 2017

Lacrosse Prague Cup 2017

Lakrosový turnaj v Prahe, pod názvom Prague Cup patrí medzi najstaršie lakrosové súťaže v Európe. Tento rok, kedy sa konal turnaj už 20 raz, sa ho ako prípravný turnaj na MS v Izraeli rozhodli navštíviť aj Slováci, ktorí sa na tomto turnaji zúčastnili po druhý raz v histórii.

Pôvodne mal byť turnaj pre reprezentantov poslednom možnosťou ukázať sa americkým trénerom, no na poslednú chvíľu sa z rôznych dôvodov ospravedlnilo niekoľko hráčov a tak na turnaj cestovalo iba jadro reprezentantov.

Do prvého zápasu nastupovali naši chalani s malou dušičkou, veď proti Lotišským hráčom sa nikdy nehralo v rukavičkách. Našim súperom bola Riga Griffins, posilnená o niekoľkých českých hráčov a amerického útočníka, hrajúceho už snáď za všetky tímy proti ktorým sme nastupovali. Zápas to bol v skutku napínavý a až v posledných minútach sa našim podarilo zápas otočiť a umnou taktickou hrou v závere už k ničomu nepustiť. Aj preto mohli chalani na turnaji oslavovať prvé víťazstvo v pomere 6:5.

V druhom zápase sme nastúpili proti neznámemu súperovi z Anglicka. Išlo o univerzitný tím Londínskej univezity, ktorá postavila dokonca dva tímy pod názvom Cobras a Vipers. Slováci nastúpili na zápas proti Cobras, čo ako sme neskôr zistili boli prvý a druhý ročník na vysokej škole. S kobrami sme si poradili 11:1 a tešili sme sa na zápas proti GB, teda výberu Veľkej Británie.

Tretí zápas dňa už bolo cítiť v nohách no napriek tomu naši chlapci proti súperovi bojovali a snažili sa hrať lakros. Súper však bol fyzicky i technicky na vysokej úrovni a nedovoľoval našim chlapcom veľa. Napriek tomu bol do polčasu stav 2:1 v prospech Britov.

Po prestávke však naši dostali rýchle 3 góly a v podstate bolo o zápase rozhodnuté. Bol to zlomový okamih, ktorý stál našich chlapcov skalp tohto súpera. Konečný výsledok zápasu tak bol 3:7.

Sobota bola zápasovo rovnako nabitá. Prvý sobotný zápas odohrali naši chlapci proti tímu UCLC Vipers. Víťazstvom 5:1 si zabezpečili semifinále turnaje a mohli sa tak už iba baviť, pretože cieľ bol splnený.

Ďalším súperom našich chlapcov boli exotický Japonci, s ktorými naše tímy nemajú takmer žiadne skúsenosti. Súper bol rýchly a technicky výborný. Napriek tomu sa vo vysoko taktickom zápase našim podarilo uhrať turnajovú remízu 2:2, čo im v prípade víťazstva nad posledným súperom z Jižního Mesta zaručovalo 3. miesto po základnej časti. Nestalo sa tak, preto že tomuto súperovi sme podľahli 4:6 a do semifinále sme tak postupovali zo štvrtého miesta. Našim súperom tak v boji o postup do finále boli hráči Veľkej Británie, ktorí vyhrali základnú skupinu.

Na semifinálový zápas nastúpili Slováci trošku ustráchane, a za stavu 3:0 sa im podarilo vsietiť gól. Zdalo sa že tento gól našim pomohol no v zapätí nevyužili ponúknutú šancu na zníženie a súper opäť trestal. Tento raz Briti zvíťazili 6:1 a postúpili do finále turnaja.

Slováci tak hrali iba o 3. miesto a to opäť proti Jižnímu Mestu, ktoré vyradil Japonský tím.

Zápas o bronzovú medailu, začali lepšie naši hráči, keď sa im podarilo viesť 2:0, Súper však vyrovnal. Potom sa našim opäť podarilo odskočiť o jeden gól, no súper opäť vyrovnal a zápas otočil dvoma gólmi. V zapätí sa Tricksters opäť dotiahli na jeden gól, no v závere pri hre o všetko, vsietil súper šiesty gól. Slováci tak na turnaji obsadili štvrté miesto, ktoré by pred turnajom bral asi každý. Po takomto priebehu zápasu sa však našim chlapcom určite málilo.

lakrosovy klub tricksters bratislava hlada hracov

UMIESTNENIE


DLL 2018
  Z V Vpp P Ppp B
Vienna Monarchs 6 5 1 0 0 17
Tricksters Bratislava 6 3 0 2 1 10
Budapest Blax 6 2 0 4 0 6
Graz Gladiators 6 1 0 5 0 3

TRÉNINGY

UTOROK

Muži: 17:30 - 19:00

Herný tréning, GLN Tomášiková mapa

ŠTVRTOK

Muži: 17:30 - 19:00

Herný tréning, GLN Tomášiková mapa