Tricksters Cup si domov odnášajú Rakúšania - TRICKSTERS lacrosse team

[ Skočiť na menu ]

Counter:

Tricksters na Facebook Tricksters na Twitter Tricksters na Youtube Tricksters na Instagrame

Úvod

Tricksters Cup si domov odnášajú Rakúšania

Tricksters Cup si domov odnášajú Rakúšania

Počas uplynulého víkendu sa odohrala na Slovenské pomery nezvyčajná udalosť. Na najväčšom lakrosovom turnaji na Slovensku sa predstavili tri reprezentačné a dva klubové tímy. Turnaja, ktorý organizoval najznámejší a najstarší klub na Slovensku Tricksters LT sa zúčastnili reprezentácie Slovenska, Rakúska, Poľska a klubové tímy Košice Knights a Graz Gladiators. Po upršanom týždni cez víkend vykuklo slniečko a tak celý turnaj prebehol v krásnom počasí a za slušnej diváckej podpory zo strany vrakuňských obyvateľov.

Po prvom hracom dni sa vyprofilovali dva tímy, ktoré mali hrať o celkové prvé miesto na turnaji. Boli to podľa očakávania, dva reprezentačné tímy – domáci Slováci a reprezentácia Rakúska. Práve tieto dve družstvá sa stretli v poslednom zápase nedele, o celkové prvé miesto. Pravdepodobne najkvalitnejší zápas turnaja, priniesol zaujímavý lakros.

Slováci prehrávali už 2:0 a zdalo sa, že na rozbehnutých súperov nebudú stačiť ani tentoraz. Po rýchlych góloch Černáka a Tomáša Lichtnera, však Slováci osem minút pred koncom vyrovnali na 2:2 a zdalo sa, že zápas otočia vo svoj prospech. Na nešťastie sa Rakúsku podarilo streliť gól na 3:2 a v zapätí aj na 4:2, posledný gól zápasu padol po neúspešnej akcii Slovákov, ktorí vrhli všetky sily do útoku. Konečný stav zápasu 5:2.

Slováci nakoniec skončili na turnaji druhí, Rakúsko sa premiérovo zapísalo do štatistík ako víťaz turnaja. Na treťom mieste skončil ďalší reprezentačný tím Poľska, štvrté miesto patrí rakúskemu Grázu a na piatom mieste skončili hráči z Košíc, pre ktorých to bol vôbec prvý štart v lakrosovom kolotoči.

Všetci organizátori turnaja veríme, že budúci rok bude opäť silný a zároveň, že sa na turnaj podarí dotiahnuť zaujímavý tím, možno aj spoza mora. Veď lakros na Slovensku je hladný po poriadnom športe pre mužov.

lakrosovy klub tricksters bratislava hlada hracov

UMIESTNENIE


NFLL 2018
  Z V Vpp P Ppp B
Vienna Monarchs 10 9 0 1 0 27
LCC Wolves 10 8 0 1 1 25
Jižní Město 10 5 0 5 0 15
Kosynierzy Wrocław 10 3 1 5 1 12
Tricksters Bratislava 10 3 0 7 0 9
Brno Ravens 10 0 1 9 0 2

TRÉNINGY

UTOROK

Muži: 17:30 - 19:00

Herný tréning, GLN Tomášiková mapa

ŠTVRTOK

Muži: 17:30 - 19:00

Herný tréning, GLN Tomášiková mapa